Przejdź do galerii

Najczęście zadawane pytania


 • Czy mój koń powinien mieć założoną derkę podczas transportu?

  Zależy to od pory roku oraz rasy konia. Zimnokrwiste konie nie potrzebują derek, natomiast na konie gorącokrwiste derki zakładamy w chłodne i zimne dni. Dodatkowo zalecamy założenie derki podczas transportu koniom, które były niedawno golone. Odradzamy założenie derki, jeżeli koń nie jest do niej przyzwyczajony i jest transportowany pierwszy raz. Sam transport będzie dla takiego konia stresującym przeżyciem, natomiast założenie derki może powodować większy dyskomfort i zwiększoną potliwość. Zawsze mogą Państwo przekazać derkę kierowcy i gdy zajdzie potrzeba, zostanie ona założona na konia. Jeśli na zewnątrz zrobi się za gorąco, derka zostanie zdjęta podczas transportu.


 • Czy mój koń powinien mieć założone ochraniacze transportowe?

  Jeżeli koń jest przyzwyczajony do ochraniaczy to oczywiście jak najbardziej powinien je mieć założone. Jeżeli korzystają Państwo z bandaży, należy się upewnić czy są prawidłowo zawinięte. Uwaga! Za mocno zawinięte bandaże powodują utrudniony obieg krwi w nogach. Z kolei za luźno zawinięte bandaże mogą się zsunąć i zaplątać miedzy nogami. Dodatkowo koń powinien mieć także zabezpieczony ogon na czas transportu. Wystarczy zwykła owijka (oczywiście zawinięta nie zbyt mocno) lub specjalny ochraniacz na ogon.


 • Co mój koń będzie jadł i pił podczas transportu?

  Koniom podajemy tylko siano i wodę. Podczas dłuższych transportów konie pojone są regularnie co 4-6 godzin. Warto również nie przekarmić konia bezpośrednio przed transportem, ponieważ może to doprowadzić do kolki. Jedzenie podajemy najpóźniej na godzinę przed wyjazdem. Jeżeli Państwa koń jest na specjalnej diecie albo zażywa leki, prosimy o poinformowanie nas o tym fakcie przed podróżą.


 • Ile koni może podróżować w jednym transporcie?

  Jestesmy w stanie jednorazowo zabrać od jednego do dziesięciu koni. Małe auto zabiera dwa konie , dodatkowo do przyczepy tez mieszcza sie dwa konie. Duże auto zabiera jednorazowo sześć koni.


 • Czy mogę zabrać ze sobą pakę i parę drobiazgów?

  Tak. W samochodzie bez problemu zmieszczą się dwie duże paki. Pozostaje jeszcze miejsce na siano, paszę oraz pozostałe drobiazgi.


 • Jakie dokumenty są potrzebne podczas transportu?

  Podczas transportów krajowych wystarczy paszport konia z aktualnymi szczepieniami. Przy transportach zagranicznych oprócz paszportu wymagane jest dodatkowo poświadczenie zdrowotności które bez problemu wyda Państwu powiatowy lekarz weterynarii odpowiedni dla miejsc postoju konia


 • Czy mój koń jest ubezpieczony podczas transportu?

  Tak. Nasza firma posiada ubezpieczenie OC do kwoty 50000 PLN. Oczywiście jeżeli Państwo chcą mogą wykupić dodatkowe ubezpieczenie na transport we własnym zakresie. • Marek Cieślikowski, +48 500-750-223, info@taxidlakoni.pl
  Planowanie tras

  Zapraszamy do zapoznania się z zakładką planowane transporty.

   


  wszystkie trasy na
  planowane transporty